http://volleynewsthessalias
ΡΟΗ...

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΕΚΛΟΓΩΝ

#

#

Πανελλήνιο κορασίδων (προημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες των ομίλων της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος κορασίδων.

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων - Προημιτελική φάση

Α' όμιλος (Μίκρα)

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-21, 25-17, 25-16)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Άρης 3-2 (33-31, 24-26, 25-20, 23-25, 15-11)

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Ελπίς 0-3 (16-25, 22-25, 19-25)
ΑΣ Άρης - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-2 (16-25, 25-12, 24-26, 25-14, 15-11)

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου

15.30: ΑΣ Αίας Κιλκίς - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
17.30: ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Άρης

Βαθμολογία Α' ομίλου

1. ΑΣ Ελπίς 6β. (6-0)
2. ΑΣ Άρης 3β. (5-5)
3. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 2β. (3-5)
4. ΑΣ Αίας Κιλκίς 1β. (2-6)

Β' όμιλος (Ν. Βότση)

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου

ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (18-25, 20-25, 10-25)
ΦΓΣ Πρέβεζας - ΑΕ Λάρισας 3-1 (25-14, 25-17, 21-25, 25-16)

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου

ΑΕ Λάρισας - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (11-25, 19-25, 11-25)
ΦΓΣ Πρέβεζας - ΑΣ Γαία Δράμας 0-3 (16-25, 16-25, 16-25)

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου

17.00: ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - ΦΓΣ Πρέβεζας
19.00: ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΕ Λάρισας

Βαθμολογία Β' ομίλου

1. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 6β. (6-0)
2. ΑΣ Γαία Δράμας 3β. (3-3)
3. ΦΓΣ Πρέβεζας 3β. (3-4)
4. ΑΕ Λάρισας 0β. (1-6)

Ημιτελική φάση Α & Β ομίλου - Κυριακή 19 Μαΐου

ΔΑΚ Πολίχνης 17.00: Α1 - Β2
ΔΑΚ Πολίχνης 19.00: Β1 - Α2

Γ' όμιλος (Στ. Βενέτης)

1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου - Ερυθρός Αστέρας 3-1 (23-25, 25-11, 25-17, 25-07)
ΑΟ Αιγάλεω - ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3-1 (18-25, 25-19, 25-16, 25-19)

2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου

Ερυθρός Αστέρας - ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3-2 (25-23, 15-25, 20-25, 26-24, 16-14)
ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Αιγάλεω 1-3 (14-25, 25-23, 14-25, 16-25)

3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου

17.00: ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης - ΓΕ Ηρακλείου
19.30: ΑΟ Αιγάλεω - Ερυθρός Αστέρας

Βαθμολογία Γ' ομίλου

1. ΓΕ Ηρακλείου 3β. (3-1)
2. ΑΟ Αιγάλεω 3β. (3-1)
3. ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 0β. (1-3)
4. Ερυθρός Αστέρας 0β. (1-3)

Δ' όμιλος (Μαρκόπουλου)

Πέμπτη 16 Μαΐου

ΟΦΑ Απολλώνιος - ΑΟ Μαρκόπουλου 0-3 (20-25, 24-26, 21-25)
Ρεπό ο ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου

Παρασκευή 17 Μαΐου

ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου - ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3
Ρεπό ο ΑΟ Μαρκοπούλου

Σάββατο 18 Μαΐου

20.00: ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου
Ρεπό ο ΟΦΑ Απολλώνιος

Βαθμολογία Δ' ομίλου

1. ΑΟ Μαρκοπούλου 3β. (3-0)
2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3β. (3-4)
3. ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου 0β. (1-3)

Ημιτελική φάση Γ & Δ ομίλου - Κυριακή 18 Μαΐου

Στ. Βενέτης 17.00: Γ1 - Δ2
Μαρκόπουλου 20.00: Δ1 - Γ2
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
Item Reviewed: Πανελλήνιο κορασίδων (προημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής Rating: 5 Reviewed By: Volleynewsthessalias