Πανελλήνιο κορασίδων (προημιτελική φάση): Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες των ομίλων
της προημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος κορασίδων.
Α' όμιλος (Μίκρα)
1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου
ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-21, 25-17, 25-16)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Άρης 3-2 (33-31, 24-26, 25-20, 23-25, 15-11)
2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου
17.00: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΣ Ελπίς
19.00: ΑΣ Άρης - ΑΣ Αίας Κιλκίς
3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου
15.30: ΑΣ Αίας Κιλκίς - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός
17.30: ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Άρης
Βαθμολογία Α' ομίλου
1. ΑΣ Ελπίς 3β. (3-0)
2. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 2β. (3-2)
3. ΑΣ Άρης 1β. (2-3)
4. ΑΣ Αίας Κιλκίς 0β. (0-3)
Β' όμιλος (Ν. Βότση)
1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου
ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (18-25, 20-25, 10-25)
ΦΓΣ Πρέβεζας - ΑΕ Λάρισας 3-1 (25-14, 25-17, 21-25, 25-16)
2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου
18.00: ΑΕ Λάρισας - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση
20.00: ΦΓΣ Πρέβεζας - ΑΣ Γαία Δράμας
3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου
17.00: ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - ΦΓΣ Πρέβεζας
19.00: ΑΣ Γαία Δράμας - ΑΕ Λάρισας
Βαθμολογία Β' ομίλου
Βαθμολογία Β' ομίλου
1. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 3β. (3-0)
2. ΦΓΣ Πρέβεζας 3β. (3-1)
3. ΑΕ Λάρισας 0β. (1-3)
4. ΑΣ Γαία Δράμας 0β. (0-3)
Ημιτελική φάση Α & Β ομίλου - Κυριακή 19 Μαΐου
ΔΑΚ Πολίχνης 17.00: Α1 - Β2
ΔΑΚ Πολίχνης 19.00: Β1 - Α2
Γ' όμιλος (Στ. Βενέτης)
1η αγωνιστική - Πέμπτη 16 Μαΐου
ΓΕ Ηρακλείου - Ερυθρός Αστέρας 3-1 (23-25, 25-11, 25-17, 25-07)
ΑΟ Αιγάλεω - ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3-1 (18-25, 25-19, 25-16, 25-19)
2η αγωνιστική - Παρασκευή 17 Μαΐου
17.00: Ερυθρός Αστέρας - ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης
19.00: ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟ Αιγάλεω
3η αγωνιστική - Σάββατο 18 Μαΐου
17.00: ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης - ΓΕ Ηρακλείου
19.30: ΑΟ Αιγάλεω - Ερυθρός Αστέρας
Βαθμολογία Γ' ομίλου
1. ΓΕ Ηρακλείου 3β. (3-1)
2. ΑΟ Αιγάλεω 3β. (3-1)
3. ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 0β. (1-3)
4. Ερυθρός Αστέρας 0β. (1-3)
Δ' όμιλος (Μαρκόπουλου)
Πέμπτη 16 Μαΐου
ΟΦΑ Απολλώνιος - ΑΟ Μαρκόπουλου 0-3 (20-25, 24-26, 21-25)
Ρεπό ο ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου
Παρασκευή 17 Μαΐου
17.30: ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου - ΟΦΑ Απολλώνιος
Ρεπό ο ΑΟ Μαρκοπούλου
Σάββατο 18 Μαΐου
20.00: ΑΟ Μαρκοπούλου - ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου
Ρεπό ο ΟΦΑ Απολλώνιος
Βαθμολογία Δ' ομίλου
1. ΑΟ Μαρκοπούλου 3β. (3-0)
2. ΟΦΑ Απολλώνιος 0β. (0-3)
3. ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου
Ημιτελική φάση Γ & Δ ομίλου - Κυριακή 18 Μαΐου
Στ. Βενέτης 17.00: Γ1 - Δ2
Μαρκόπουλου 20.00: Δ1 - Γ2