Ευρωπαϊκό ανδρών: Το πανόραμα της 4 ημέρας (αποτελέσματα-βαθμολογίες)
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες μετά την τέταρτη ημέρα του #EurovolleyΜ.
Από τη φάση των ομίλων προκρίνονται οι 4 πρώτοι. Για το top-16 ο Α' όμιλος θα παίξει χιαστί με τον Γ' και Β' με τον Δ'.
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες μετά την 1η αγωνιστική και του Α' και Γ ομίλων του #EurovolleyΜ. Από τη φάση των ομίλων προκρίνονται οι 4 πρώτοι. Για το top-16 ο Α' όμιλος θα παίξει χιαστί με τον Γ' και Β' με τον Δ'.
Α' όμιλος (Γαλλία - Μονπελιέ)
Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου
Βουλγαρία - Ελλάδα 3-0 (25-22, 25-16, 25-20)
Πορτογαλία - Ιταλία 0-3 (21-25, 10-25, 22-25)
Γαλλία - Ρουμανία 3-0 (25-19, 25-14, 25-16)
Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
Βουλγαρία - Ρουμανία 3-0 (28-26, 25-20, 25-20)
Ιταλία - Ελλάδα 3-1 (17-25, 25-23, 25-19, 25-18)
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
Ελλάδα – Γαλλία 0-3 (14-25, 18-25, 24-26)
Βουλγαρία – Πορτογαλία 3-1 (25-23, 28-30, 25-23, 25-22)
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
Ρουμανία – Ιταλία 1-3 (15-25, 14-25, 25-23, 14-25)
Πορτογαλία – Γαλλία 0-3 (11-25, 20-25, 23-25)
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
18.15: Ρουμανία - Ελλάδα
21.45: Γαλλία - Βουλγαρία
Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
15.00: Ελλάδα - Πορτογαλία
20.30: Ιταλία - Βουλγαρία
Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
15.00: Πορτογαλία - Ρουμανία
21.30: Γαλλία - Ιταλία
Βαθμολογία
1.Γαλλία 3 νίκες - 0 ήττες, 9 βαθμοί, 9-0 σετ, 226-159 πόντοι
2.Βουλγαρία 3 νίκες - 0 ήττες, 9 βαθμοί, 9-1 σετ, 256-222 πόντοι
3.Ιταλία 3 νίκες - 0 ήττες, 9 βαθμοί, 9-2 σετ, 265-206 πόντοι
4.Ελλάδα 0 νίκες - 3 ήττες, 0 βαθμοί, 1-9 σετ, 199-243 πόντοι
5.Πορτογαλία 0 νίκες - 3 ήττες, 0 βαθμοί, 1-9 σετ, 205-253 πόντοι
6.Ρουμανία 0 νίκες - 3 ήττες, 0 βαθμοί, 1-9 σετ, 183-251 πόντοι
Β' όμιλος (Βέλγιο - Βρυξέλλες)
Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
Σερβία - Γερμανία 3-0 (25-21, 25-17, 25-15)
Σλοβακία - Ισπανία 3-2 (25-23, 25-23, 20-25, 16-25, 18-16)
Βέλγιο - Αυστρία 3-0 (25-17, 25-23, 25-17)
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
Γερμανία - Βέλγιο 2-3 (23-25, 17-25, 25-22, 25-15, 13-15)
Σλοβακία – Αυστρία 3-1 (19-25, 25-20, 25-21, 25-15)
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
Ισπανία – Βέλγιο 0-3 (17-25, 21-25, 14-25)
Σερβία – Σλοβακία 3-0 (25-19, 25-20, 25-21)
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
18.30: Αυστρία - Γερμανία
21.30: Ισπανία - Σερβία
Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
18.30: Αυστρία - Ισπανία
21.30: Σλοβακία - Βέλγιο
Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
18.30: Γερμανία - Σλοβακία
21.30: Βέλγιο - Σερβία
Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου
18.30: Ισπανία - Γερμανία
21.30: Σερβία - Αυστρία
Βαθμολογία
1. Βέλγιο 3 νίκες - 0 ήττες, 8 βαθμοί, 9-2 σετ, 252-212 πόντοι
2. Σερβία 2 νίκες - 0 ήττες, 6 βαθμοί, 6-0 σετ, 150-113 πόντοι
3. Σλοβακία 2 νίκες - 1 ήττα, 5 βαθμοί, 6-6 σετ, 258-268 πόντοι
4. Ισπανία 0 νίκες - 2 ήττες, 1 βαθμός, 2-6 σετ, 164-179 πόντοι
5. Γερμανία 0 νίκες - 2 ήττες, 1 βαθμός, 2-6 σετ, 156-177 πόντοι
6. Αυστρία 0 νίκες - 2 ήττες, 0 βαθμοί, 1-6 σετ, 138-169 πόντοι
Γ' όμιλος (Σλοβενία - Λιουμπλιάνα)
Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου
Τουρκία - Ρωσία 1-3 (13-25, 25-23, 17-25, 15-25)
Φινλανδία - Βόρεια Μακεδονία 3-1 (25-23, 25-22, 23-25, 25-21)
Σλοβενία - Λευκορωσία 3-0 (25-17, 25-14, 25-19)
Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
Βόρεια Μακεδονία - Τουρκία 0-3 (20-25, 23-25, 13-25)
Λευκορωσία - Ρωσία 1-3 (25-23, 17-25, 22-25, 10-25)
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
Βόρεια Μακεδονία – Ρωσία 0-3 (15-25, 16-25, 28-30)
Σλοβενία – Φινλανδία 3-1 (25-18, 26-24, 24-26, 25-15)
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
Λευκορωσία – Φινλανδία 3-2 (13-25, 17-25, 30-28, 25-22, 15-13)
Τουρκία – Σλοβενία 0-3 (28-30, 16-25, 23-25)
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
18.30: Ρωσία - Φινλανδία
21.30: Λευκορωσία - Βόρεια Μακεδονία
Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
18.30: Σλοβενία - Βόρεια Μακεδονία
21.30: Τουρκία - Λευκορωσία
Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
18.30: Σλοβενία - Ρωσία
21.30: Φινλανδία - Τουρκία
Βαθμολογία
1. Σλοβενία 3 νίκες - 0 ήττες, 9 βαθμοί, 9-1 σετ, 255-200 πόντοι
2. Ρωσία 3 νίκες - 0 ήττες, 9 βαθμοί, 9-2 σετ, 276-203 πόντοι
3. Φινλανδία 1 νίκη - 2 ήττες, 4 βαθμοί, 6-7 σετ, 294-291 πόντοι
4. Τουρκία 1 νίκη - 2 ήττες, 3 βαθμοί, 4-6 σετ, 212-234 πόντοι
5. Λευκορωσία 1 νίκη - 2 ήττες, 2 βαθμοί, 4-8 σετ, 224-286 πόντοι
6. Βόρεια Μακεδονία 0 νίκες - 3 ήττες, 0 βαθμοί, 1-9 σετ, 206-253 πόντοι
Δ' όμιλος (Ολλανδία - Ρότερνταμ)
Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
Τσεχία - Ουκρανία 1-3 (21-25, 19-25, 25-19, 22-25)
Εσθονία - Πολωνία 1-3 (22-25, 27-25, 22-25, 17-25)
Ολλανδία - Μαυροβούνιο 3-0 (25-13, 25-17, 25-15)
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
Ουκρανία – Ολλανδία 0-3 (26-28, 27-29, 21-25)
Εσθονία – Μαυροβούνιο 0-3 (23-25, 28-30, 23-25)
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
Ολλανδία – Πολωνία 0-3 (19-25, 18-25, 19-25)
Τσεχία – Εσθονία 3-0 (25-18, 34-32, 28-26)
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
18.00: Μαυροβούνιο - Ουκρανία
21.00: Πολωνία - Τσεχία
Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
18.00: Μαυροβούνιο - Πολωνία
21.00: Εσθονία - Ολλανδία
Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
17.00: Ουκρανία - Εσθονία
21.00: Ολλανδία - Τσεχία
Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου
18.00: Τσεχία - Μαυροβούνιο
21.00: Πολωνία - Τσεχία
Βαθμολογία
1. Πολωνία 2 νίκες - 0 ήττες, 6 βαθμοί, 6-1 σετ, 175-144 πόντοι
2. Ολλανδία 2 νίκες - 1 ήττα, 6 βαθμοί, 6-3 σετ, 213-194 πόντοι
3. Τσεχία 1 νίκη - 1 ήττα, 3 βαθμοί, 4-3 σετ, 174-170 πόντοι
4. Μαυροβούνιο 1 νίκη -1 ήττα, 3 βαθμοί, 3-3 σετ, 125-149 πόντοι
5. Ουκρανία 1 νίκη - 1 ήττα, 3 βαθμοί, 3-4 σετ, 168-169 πόντοι
6. Εσθονία 0 νίκες - 3 ήττες, 0 βαθμοί, 1-9 σετ, 238-267 πόντοι