Ε.Α.Λάρισας Ανδρών : Συνάντηση από το παρελθόν με Νίκο Ζουπάνι όταν έπαιζε στην ΕΑΛ, στην τότε Β εθνική κατηγορία
Συνάντηση από τα παλιά είχαμε στο Κλειστό Γυμναστήριο Νεάπολης της Λάρισας χθες το βράδυ μετά το τέλος του δεύτερου Ημιτελικού Κυπέλλου Ανδρών μεταξύ των Ομάδων Ολυμπιακού και Παοκ.
Η Ανδρική Ομάδα της Ε.Α.Λ. είχε μια ευχάριστη έκπληξη να συναντηθεί μετά από 15 χρόνια με τον Νίκο Ζουπάνι (νούμερο 11) που έκανε τα πρώτα του βήματα στο βόλεϊ στην πόλη της Λάρισας.
Στην ομάδα εκείνη έπαιζε και ο σημερινός πρόεδρος της ΕΑΛ, κύριος Περουλάκης Γιάννης (νούμερο 2) ενώ διακρίνονται και πολλοί παίκτες που αγωνίζονται ακόμα και σήμερα στο ανδρικό τμήμα βόλεϊ της ΕΑΛ, στην Α2 εθνική κατηγορία.
Στη φωτογραφία, εκτός του προέδρου διακρίνονται οι Μαγκούτης Γιώργος νούμερο 4, Μωυσιάδης Τάσος νούμερο 1, Μαντάρας Κωνσταντίνος νούμερο 10,Γαλάνης Λευτέρης 15.
Όλοι οι παίκτες της ΕΑΛ αλλά και εμείς του ευχόμαστε καλή ανάρρωση!