Γ.Σ.Αλμυρού : Οι Παγκορασίδες μας εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στο Final 4 Κ.Ελλάδας
Με μια εξαιρετική εμφάνιση, και επίδοση που χαρακτηρίστηκε ως η καλύτερη της φετινής χρονιάς, οι Παγκορασίδες μας εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στο Final 4 Κ.Ελλάδας .
Στον επαναληπτικό αγώνα στα Τρίκαλα κόντρα στην τοπική Άμιλλα, οι μικρές του Γ.Σ.Α. μπήκαν με σθένος και αποφασιστικότητα να φέρουν μόνο τη νίκη.
Η καθαρή νίκη με 0-3 ήρθε μετά από πολύ καλό παιχνίδι με κύρια χαρακτηριστικά την ομαδικότητα, την επικοινωνία, το έξυπνο παιχνίδι και την αποτελεσματικότητα στις επιθέσεις.
Το παιχνίδι ξεκίνησε χωρίς την Εύη Θωμαΐδη που λόγω τραυματισμού σε προπόνηση, η συμμετοχή της ήταν αμφίβολη. Η κάλυψη της θέσης της από τη Γουργιώτη Άννα ήταν επαρκής και η μικρή κεντρική ανταπεξήρθε στις απαιτήσεις του προπονητή και της ομάδας.
Το πρώτο σετ τελειώσε 22-25, το δεύτερο 13-25 και το τρίτο σετ με τρομερή ανατροπή από 12-2 κατά μας και είσοδο της Θωμαΐδη, ήρθε η νίκη με 22-25 και οι πανηγυρισμοί ξεκίνησαν.
Το καλύτερο δώρο για τον έφορο του τμήματος, ΘΑΝΑΣΗΣ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΣ , ανήμερα των γενεθλίων του.
Αμιλλα Τρικάλων-Γ.Σ.Αλμυρού
0-3
Για τον Γ.Σ.Αλμυρού
Lefteris Tirtirakis (coach), Θεοδωράκη (αρχ), Γουργιώτη, Νάντζιου, Ευθυμίου, Νικοβιώτη, Αράπη, Καραλίδη, Θωμαΐδη, Κουτσουράκη.
Να σημειωθεί δε, πως οι συνθήκες στο γήπεδο δεν ήταν και οι ιδανικότερες λόγω των υψηλών θερμοκρασιών και της έλλειψης κλιματισμού, ομάδες και κοινό έδιναν τη δική τους μάχη με την αποπνικτική ζέστη.